link.png KOMUNIKAT NR 1 DYREKTORA ZESPOŁU- 23 X 2020← Powrót

SZANOWNI RODZICE!
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 7 w Katowicach informuje, że od 26 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. klasy IV-VIII szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne.

Nauka dla dzieci w przedszkolu i uczniów kl. I-III szkoły podstawowej pozostaje bez zmian.
Świetlica szkolna oraz stołówka dla uczniów klas I-III zapisanych na zajęcia opiekuńcze funkcjonują według dotychczasowych zasad.

1. Informacje dotyczące zdalnego nauczania w tym lekcji on-line będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz przekazywane przez wychowawców klas lub nauczycieli przedmiotu.
2. Organizacja konkursów przedmiotowych organizowanych na terenie szkoły zostaje zawieszona.
3. Zajęcia rewalidacyjne realizowane będą w formie zdalnej ustalonej indywidualnie przez nauczyciela prowadzącego zajęcia.
Prosimy o bieżące śledzenie informacji
Dyrektor Zespołu
Magdalena Hofler

Regulamin korzystania z aplikacji Microsoft Teams

w Szkole Podstawowej nr 5

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Katowicach

1. Uczniowie korzystają z aplikacji Teams jedynie w celach edukacyjnych.
  2. Uczeń zobowiązany jest do właściwego przygotowania do lekcji lub zajęć (przed logowaniem do aplikacji Teams), co obejmuje: posiadanie podręcznika, zeszytu ćwiczeń, zeszytu przedmiotowego oraz przyborów szkolnych, niezbędnych materiałów np. plastycznych wymaganaych podzczas konkretnych zajęć zgodnie z wytycznymi nauczyciela,
  3. Podczas lekcji i zajęć uczniowie zobowiązani są do właściwego zachowania. W sytuacji utrudniania prowadzenia powyższych – w tym zachowania niegodnego ucznia – prowadzący po dwukrotnym upomnieniu, ma prawo do usunięcia ucznia spośród aktywnych uczestników spotkania. Powyższy fakt zostaje odnotowany w dzienniku elektronicznym.
  4. Rozpoczęcie spotkania możliwe jest jedynie przez nauczyciela i uczeń ma obowiązek dołączyć do niego. Tym samym zabrania się rozpoczynania spotkań przez uczniów (za wyjątkiem sytuacji, gdy zostanie to uzgodnione z nauczycielem).
  5. Prowadzący decyduje o momencie zakończenia zajęć lub lekcji. Uczniowie – po jego wyraźnym komunikacie – zobowiązani są do przerwania połączenia.
  6. Nauczyciel kończy połączenia jako ostatni.
  7. Zabrania się nagrywania lekcji i zajęć – biorąc pod uwagę możliwości aplikacji, ale także inne zewnętrzne programy.
  8. Zabrania się także utrwalania wizerunku nauczyciela, wykonując zdjęcia lub zapisując widok ekranu (np. wykorzystując funkcję printscreen).
  9. W sytuacji uniemożliwiającej połączenie nauczyciela z uczniami poprzez aplikację Teams, przesyła on odpowiednią informację przy użyciu dziennika elektronicznego.
  10. Uczeń zobowiązany jest do przestrzegania praw autorskich (co rozumie się przez zakaz udostępniania materiałów przygotowanych przez prowadzącego oraz udostępnianie jego wizerunku).
  11. Wszelkie naruszenia powyższego regulaminu mają wpływ na końcoworoczną ocenę zachowania ucznia.
  12. Obecność ucznia weryfikuje się na podstawie połączenia nawiązanego w aplikacji.
  13. Zajęcia rozpoczyna nauczyciel oraz decyduje o czasie trwania połączenia. Uczniowie dołączają do spotkania na danym kanale, zgodnie z planem lekcji. W czasie lekcji nauczyciel może poprosić uczniów o wykonanie poleceń (zgodnie z zaleceniami MEN dotyczącymi przemiennego kształcenia), w razie wątpliwości – uczeń może zadać nauczycielowi konkretne pytanie lub udostępnić zlecone przez nauczyciela zadanie.
  14. Uczniowie powinni pamiętać, że po zakończeniu lekcji z danym nauczycielem, muszą rozłączyć się i wybrać w aplikacji kolejny przedmiot i tam oczekiwać na rozpoczęcie spotkania.
  15. W ramach możliwości aplikacji, nauczyciel będzie umieszczał w niej również niezbędne materiały, z którymi uczeń musi się zapoznać (zakładka – Pliki) i wykonać zadania (jak dotychczas).
  16. Zajęcia dodatkowe będą odbywały się według planu. O konkretnej godzinie spotkań poinformuje Państwa prowadzący.
  17. Zajęcia z pedagogiem, psychologiem, logopedą, zostaną uruchomione poprzez aplikację Teams – prowadzone będą jak dotychczas.
  18. Plan lekcji pozostaje bez zmian. O zmianach będzie Państwa informował wychowawca poprzez dziennik elektroniczny i/lub aplikację Teams.
  19. Obecność rodziców podczas lekcji powinna ograniczyć się do pomocy w zalogowaniu ucznia do konkretnego zespołu – ewentualnie przelogowania do następnego.
OGÓLNE ZASADY W NAUCZANIU ZDALNYM

Zasady organizacji nauczania zdalnego:
1. Szkoła prowadzi zajęcia w oparciu o system "Office 365 dla Edukacji" platforma Microsoft Teams, przez dziennik elektroniczny firmy Vulcan lub określony i podany do wiadomości inny sposób.
2. Ocenianie odbywa się przez e-dziennik.
3. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do odbierania codziennie wiadomości umieszczonych w dzienniku elektronicznym i na poczcie służbowej, a także do uczestniczenia w spotkaniach Rady Pedagogicznej na platformie online.
4. Pedagog, doradca zawodowy i inni specjaliści są w stałym kontakcie z uczniami potrzebującymi wsparcia oraz posiadającymi orzeczenia na ustalonych indywidualnie z uczniami i rodzicami warunkach. Prowadzą dokumentację dotyczącą udzielanej pomocy.
5. Wychowawca nadzoruje obciążenie uczniów w ciągu dnia poprzez analizę działań na platformie, przeprowadzanie w razie konieczności wywiadów z uczniami (rodzicami) i nauczycielami, udziela także informacji dyrektorowi w razie zaistniałej potrzeby. Koryguje następnie we współpracy z nauczycielami obciążenie ucznia czynnościami edukacyjnymi i sposobem ich realizacji w danej klasie.  ..... CZYTAJ DALEJ