link.png KOMUNIKAT DYREKCJI SP5- organizacja pracy szkoły← Powrót

SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY UCZNIOWIE!

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nowe przepisy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  Nowe przepisy obowiązywać będą od 25. 03. do 10. 04. 2020 r. W tym okresie szkoła będzie realizowała kształcenie na odległość.

Uczniowie i rodzice z nauczycielami mogą kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny oraz poprzez emaile służbowe nauczycieli i e-mail szkoły sp5@sp5.katowice.pl

(Każdy nauczyciel szkoły posiada email służbowy, który składa się z następujących danych:

inicjał imienia kropka nazwisko nauczyciela @sp5.katowice.pl np. a.nowak@sp5.katowice.pl).

W sposobie realizacji kształcenia na odległość nauczyciele korzystać będą z rekomendowanych przez ministerstwo materiałów dostępnych na platformie www.epodreczniki.pl oraz Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl, www.oke.jaworzno.pl, emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia, a także z przygotowanych przez siebie materiałów.

Zostanie również ustalony sposób monitorowania i sprawdzania wiedzy uczniów oraz ich postępów w nauce.

Pragnę nadmienić, że jest to czas trudny dla nas wszystkich, wymaga on wzajemnej współpracy, zrozumienia i zaangażowania.

Przypominam, że zgodnie ze stanowiskiem MEN nie jest to czas wolny. Uczniowie i Nauczyciele  nadal realizują materiał edukacyjny. Wszyscy musimy na nowo zorganizować czas nauki i pracy uwzględniając zasady higienicznych i bezpiecznych warunków pracy. Ważna jest systematyczność naszych działań, należy jednak pamiętać o przerwach, odpoczynku i rozrywce.

Chociaż nie możemy się spotkać to nie zapominajmy  również o codziennych, zwyczajnych rozmowach z bliskimi, wykorzystajmy dobrze ten czas.

Wszyscy stanowimy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 7 w Katowicach bądźmy razem w tym trudnym okresie.

Na zakończenie proszę Rodziców o wyrozumiałość i wsparcie.

Nauczycieli proszę o równomierne obciążanie uczniów zajęciami w danym dniu.

Uczniów natomiast proszę o wytrwałość i sumienność w realizacji zadanego materiału.

Wszystkich proszę o dbanie o własne zdrowie bo ono jest najważniejsze.

Magdalena Hofler