link.png Dzień Patrona 2019- WYNIKI KONKURSÓW← Powrót

DZIEŃ PATRONA 2019- WYNIKI KONKURSÓW
12 grudnia 2019 roku czwarty już raz w historii Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka obchodziliśmy Dzień Patrona. Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte dwa konkursy organizowane przez naszą szkołę oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności:
IV Miejski Konkurs Historyczny pt.: "Moja ojczyzna, moje miasto w czasach PRL" pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice
II Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: " W moich oczach Polska Niepodległa" pod Patronatem Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Katowice.
W konkursie historycznym brały udział szkoły z miasta Katowice, a w konkursie plastycznym nadesłano 125 prac z 55 szkół województwa śląskiego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom.
Wyniki IV Miejskiego Konkursu Historycznego:
I miejsce- Tymoteusz Borowiec ZSP nr 7 w Katowicach
II miejsce- Tymon Seweryn ZSP nr 7 w Katowicach
III miejsce- Tomasz Wojtycha ZSP nr 12 w Katowicach, Mateusz Kowalski ZSP nr 7 w Katowicach
Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego":
I miejsce- Anna Kata ZSO nr 14 w Gliwicach
II miejsce- Bjorn Szmerdt SP Częstochowa