link.png Lekcje w kinie← Powrót

LEKCJA W KINIE
W marcu uczniowie naszej szkoły udali się na "Lekcje w kinie"
Temat lekcji multimedialnej dla klas I- III "Raz, dwa, trzy klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci"
Podczas lekcji dzieci: zobaczyły jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci, zrozumiały, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe, dowiedziały się, co zawdzięczamy Internetowi, odkryły, ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek, dowiedziały się, jak przez Internet można zostać odkrywcą, odkryły, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Lekcja zakończyła sie projekcją filmu "Munio- strażnik Księżyca"
Temat lekcji multimedialnej dla klas IV- VII „Uwaga! Internet” miał na celu zapoznanie uczniów z krótką historią Internetu, a przede wszystkim wskazanie pożytków i zagrożeń wynikających z użytkowania tego źródła informacji, a także sposobu komunikowania się. Dzieci miały okazję uświadomić sobie, że materiały zamieszczone w Internecie niszczą granice prywatności. Komentarze i posty, które w komputerze łatwiej niż w cztery oczy wyraża się wobec  innych, mogą krzywdzić i ranić, z czego młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy.
Po lekcji organizatorzy zaprosili na projekcję filmu Labirynt” – pełną przygód historię, która nie tylko udowodniła, jak ważna jest przyjaźń, ale również pokazała, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.
Lekcje i filmy zrobiły na uczniach spore wrażenie, w czasie drogi powrotnej trwały burzliwe rozmowy na temat Internetu i bezpieczeństwa w sieci.