link.png Mój język świadczy o mnie← Powrót

MÓJ JĘZYK ŚWIADCZY O MNIE
W ramach promocji języka ojczystego uczniowie klas IV-VI oraz przedstawiciele klas młodszych przygotowali plakaty pod hasłem  „Mój język świadczy o mnie”. Plakaty  zawierały hasła promujące kulturę języka polskiego, poprawną polszczyznę. Uczniowie zwrócili uwagę na piękno mowy polskiej i nawoływali do nieużywania ordynarnych i obraźliwych słów, przypominali o zasadach ortograficznych. Wyróżniali też w swoich pracach szczególnie trudne zwroty i wyrazy – by utrwalić sobie ich formę i uniknąć w przyszłości popełniania błędów. Wszystkie podkreślały bogactwo i rolę języka polskiego dla każdego Polaka. Prace zachwycały treścią, formą plastyczną oraz niezwykle bogatą i estetyczną szatą graficzną. Stały się ozdobą korytarzy szkolnych. Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się do akcji.
KACPER KAPLYTA, MATEUSZ GONSIOR- AUTORZY NAGRODZONEGO PLAKATU