link.png VIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy← Powrót

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
W listopadzie w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „W świecie przygód małych bohaterów Frances Hodgson Burnett”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości pisarki, zachęcenie uczniów do uważnego czytania oraz szczegółowe sprawdzenie stopnia znajomości treści książek: „Mały lord” i „Mała księżniczka”. Adresatem imprezy byli uczniowie katowickich szkół podstawowych z klas IV, V, VI. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział 2 osoby: Julia Księżyc (Va) oraz Wiktoria Szczygieł (VIb), która jednocześnie znalazła się w gronie laureatów. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści utworów Frances Hodgson Burnet. Po zakończeniu konkursu uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.
Komisja konkursowa przyznała nagrody:
I miejsce: uczennicy ze SP NR 5
II miejsce: uczennicy ze SP NR 59
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
ZWYCIĘZCOM GRATULIJEMY :)