link.png Dzień Patrona← Powrót

DZIEŃ PATRONA- 16 XII 2016
16 grudnia 2016 r. jest wyjątkową datą. W ten dzień oczy całego kraju zwrócone były na Brynów, gdzie uroczyście obchodzono 35. już rocznicę pacyfikacji KWK Wujek. W naszej szkole, która od tego roku nosi imię Dziewięciu Górników z Wujka, świętowaliśmy Dzień Patrona.

Punktualnie, o godzinie 9 rano, w obecności szacownych gości ze Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK Wujek Poległych 16.12. 1981 r., Kopalni Wujek oraz nauczycieli i uczniów z kilku innych katowickich szkół, nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Nieco później zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Tu nasza Pani Dyrektor wraz z Dyrektorem ŚCWiS wręczyli nagrody laureatom rozstrzygniętych poprzedniego dnia konkursów miejskich, plastycznego i historycznego. Po zakończeniu części oficjalnej głos zabrali już artyści z klas V i VI, którzy przy dźwiękach popularnych przed laty melodii próbowali nam w swoim przedstawieniu przybliżyć najnowszą historię Polski. Natomiast o godzinie 13 reprezentanci szkoły przywitali na mecie czterystu biegaczy biorących udział w Biegu Pamięci  Górników. Wtedy też pod Krzyżem Pomnikiem złożyli wiązankę kwiatów.

Kulminacją tego pełnego wrażeń dnia była obecność naszego pocztu sztandarowego podczas uroczystej Mszy świętej  w pobliskim kościele.