link.png ŚWIĘTO ZIEMI W SP 5← Powrót

ŚWIĘTO ZIEMI W NASZEJ SZKOLE
W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Sz R M zaprosiła wszystkich uczniów na apel, w czasie którego poznaliśmy ciekawe fakty i historię obchodów tego święta. Następnie rozegrany został Klasowy Quiz Ekologiczny z podziałem na klasy młodsze i starsze. W konkursie oceniane były trzy aspekty: zielony ubiór, plakat ekologiczny i drużynowy quiz.
Zielony ubiór kontrolowała Sz R M - najwięcej zielonych ludków było w klasie VI a i Ia. Plakaty ekologiczne wykonane przez klasy starsze, oceniały maluchy,a starszaki wybierały najładniejszy plakat wykonany przez klasy młodsze. Możecie je podziwiać na ekologicznej wystawie przed świetlicą szkolną. Zwróćcie uwagę na plakaty wykonane przez klasę Ia i Va - to one najbardziej się podobały. Ostatnim elementem konkursu był quiz, w czasie którego drużyny reprezentujące klasy odpowiadały na pytania o tematyce ekologicznej. Zarówno w klasach młodszych jak i starszych ryalizacja była bardzo wyrównana. Niesamowite jak wiele wiemy o ekologi:) PODSUMOWUJĄC: w klasach młodszych w Klasowym Quizie Ekologicznym 1 miejsce zajęła kl. Ia, 2 miejsce - IIIa, a 3 miejsce - Ib, natomiast w klasach starszych: 1 miejsce - kl.VIa, 2 miejsce kl. Va, a 3 - kl. IVa.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY ; ))))