link.png Piątoklasiści z wizytą w Pałacu Młodzieży← Powrót

PIĄTOKLSIŚCI  Z SP 5 NA SPEKTAKLU W PAŁACU MŁODZIEŻY
Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas VA, VB oraz VIA obejrzeli w Pałacu Młodzieży spektakl zatytułowany „Opowieści robotów”. Sztuka zrealizowana została na motywach „Bajek robotów”, S. Lema, „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, „Harrego Pottera” J.K. Rowlinga oraz „Podróży Guliwera” J. Swifta.  Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu wcielili się w rolę Trurla, Klapaucjusza, Neodynki i Robusia. Bohaterowie odbyli  pełną ciekawych zdarzeń wyprawę  w kosmos.  Uczniom przypadły do gustu żywa akcja rozgrywająca się w kosmosie, pełna ekspresji muzyka i efekty świetlne. Aktorzy przenieśli widzów w świat przyszłości. Spektakl był dla wszystkich świetną rozrywką. Po zakończeniu uczniowie wzięli  udział w spotkaniu z aktorami na temat efektów specjalnych w teatrze.