link.png Jasełka 2015 w SP 5← Powrót

JASEŁKA 2015
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasym i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Jasełka  w  wykonaniu  uczniów  klasy II A i VA wprowadziły nas w radosny i świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, przedszkolakami, a następnie przed całą społecznością szkolną i zaproszonymi  gośćmi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Rozgwieżdżone niebo, żłóbek, choinka i na środku płonęło ognisko. . Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Marii i Józefa, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.
Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest  Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie