link.png DZIEŃ PATRONA 2020← Powrót

DZIEŃ PATRONA 2020
Uczniowie z klasy VII a wraz z wychowawczynią oddali hołd zastrzelonym Górnikom zapalając znicz pod Pomnikiem oraz uczestnicząc w symbolicznym "Biegu 9 Górników" zorganizowanym we własnym gronie.

W ramach obchodów rocznicowych przeprowadzono Szkolny Konkurs pt. „Moja Mała Ojczyzna”, którego to Kapituła postanowiła przyznać pięć równorzędnych wyróżnień dla Miłosza Sikory z klasy 1a, Emilii Zienkiewicz z 6a, Mateusza Zielonki z 6a, Bartka Grabowskiego z 7a oraz Kacpra Kaplyty z klasy 8a. Gratulacje i piękne podziękowania kierujemy w stronę nie tylko laureatów, ale i wszystkich uczestników. Ze stworzonych przez uczniów prac zarówno plastycznych, jak i literackich powstała wirtualna wystawa:

Po raz piąty obchodzimy Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w ZSP nr 7 w Katowicach. W tych nadzwyczajnych okolicznościach, nie pozwalających na tradycyjną celebrację święta w murach szkoły, staraniem naszych uczniów powstał filmik upamiętniający wydarzenia sprzed 39 lat.